You are here: / Adiuwanty / Aranżacja wnętrz / Wentylacja grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

Usytuowanie komina

Z wentylacji grawitacyjnej rezygnujemy zatem, kiedy nie chcemy, aby komin wystawał nam ponad elewację domku jednorodzinnego. Może tak się zadziać również w innych przypadkach – umiejscowienie komina jest dokładnie określone w warunkach technicznych prawa budowlanego i może zdarzyć się sytuacja, że ze względu na wielkość działki, ustawienie kalenic albo okien sąsiednich obiektów – tych warunków nie będzie można spełnić. Komin musi wystawać ponad kalenicę na określoną wysokość, musi być też oddalony od niej, oblicza się konkretne kąty. Jest to szczególnie ważne, jeśli posiadamy komin dymowy, który odprowadza spaliny na przykład z kominka – są one gorące i pomaga to uniknąć pożaru – tego, czego architekci i budowlańcy wystrzegają się najbardziej.

Wentylacja grawitacyjna zatem, mimo tego, że jest najtańsza, czasami nie jest stosowana – i te przypadki zdarzają się często. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż jest najpowszechniej stosowaną metodą wentylowania i wymiany powietrza w budynkach.

źródło: http://porownywarka-pozyczek24.pl

YOU MIGHT ALSO LIKE

Tagi: Minikoparka Gorlice, Fotodepilacja Żary, armatura łazienkowa Apavisa, Szamba Betonowe Piaseczno, złomowanie auta tarnobrzeg, standy eliptyczne cena druku, rodogosz ogrody, certyfikat flange fitter, Drepo zadaszenia tarasów, kreda sisa, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie