You are here: / Kurs skałkowy / Remonty / Sodowanie / Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków

Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Inwestorzy stawiający dom jednorodzinny, w przypadku gdy teren nie jest uzbrojony w sieć kanalizacyjną, mają do wyboru dwa zasadnicze rodzaje gromadzenia ścieków. Jeden to szambo, a drugim jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. Jeszcze do niedawna dominowały właśnie szamba betonowe, które w zasadzie były jedyną dostępną opcją.
Od pewnego czasu coraz powszechniejsze staje się instalowanie oczyszczalni ścieków. Podobnie jak szamba, mają one postać zbiorników, które należy wkopać w ziemię w obrębie posesji. Różnica w ich obsłudze polega na tym, że przydomowe oczyszczalnie ścieków są praktycznie bezobsługowe. Nie ma potrzeby opróżniać zbiornika, a przefiltrowana i oczyszczona woda może być odprowadzona do gruntu, np. rowu melioracyjnego czy rzeki. W Polsce działa wiele firm, które instalują przydomowe oczyszczalnie ścieków kompleksowo. W zakres usług wchodzi wkopanie zbiornika, podłączenie, uruchomienie oraz uporządkowanie terenu. Jest to bardziej zalecane rozwiązanie, niż samodzielny zakup zbiornika.

YOU MIGHT ALSO LIKE

Tagi: księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka, glutamina katowice, żwir siany ostrów, certyfikat flange fitter, Minikoparka Gorlice, kaplica Santori, orienteering miejski na imprezę integracyjną, Tynk silikonowy Lakma, Tynk mozaikowy Lakma, zerwany triceps, mezoterapia vivaderm